OGŁOSZENIA PARAFIALNE

06 sierpień 2023

– Miłosierna Dłoń – jeśli ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza. ( 518350203)

NIEDZIELA

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

Godzinki do MB o godz. 7.30.

– Nieszpory o godz. 18.15.

– Msze św.: 8.00; 10.00; 12.00; 19.00.

PONIEDZIAŁEK – SOBOTA

– Różaniec o godz. 7.30.  Msze św. o godz. 8.00 oraz 18.00.

– Adoracja NS o godz. 17.00.

Inne:

W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie. Niech nasze serca i wzrok będą utkwione w te sierpniowe do w oblicze naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej! Bagaże można już zostawiać 14 sierpnia o godz. 7.00 przy parafii pw. Św. Jacka

– PONIEDZIAŁEK – Różaniec prowadzony przez Członków Żywego Różańca, Msza św w i ich intencji (18.00) oraz zmiana tajemnic.

– CZWARTEK – od godz.9.00-11.30 można przynosić zużyty sprzęt elektroniczny.

– Dziękujemy za Waszą ofiarność.

– Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę u o. Proboszcza.

W tym tygodniu patronują nam:

Czwartek, 7 sierpnia – bł. Edmund Bojanowski (1814-1870), Wielkopolanin, świecki założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny; szczególnie ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich (wspomnienie obowiązkowe).

Wtorek, 8 sierpnia – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami (wspomnienie obowiązkowe).

Zapowiedzi przedślubne: 30 lipiec- 13 sierpień: Golec Przemysław – parafia tutejsza  oraz Nowakowska Iwona – par. Podwyższenia Krzyża w Opolu

Zapowiedzi przedślubne: 06 sierpień- 15 sierpień:

Kożuchowska Patrycja, Anna oraz Grzesik Damian, Piotr – parafia tutejsza

Agnieszka Kosztubajda oraz Sebastian Juraszek – parafia tutejsza

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie małżeństwa w/w narzeczonych jest w sumieniu zobowiązany poinformować o tym o. Proboszcza