OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.04.2023

– Miłosierna Dłoń – jeśli ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza. ( 518350203)

Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym, narodowym i międzynarodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. 

NIEDZIELA

– Bieg do pustego Grobu o godz. 4.00 sprzed kościoła św. Jacka do JPII (2023m)

– Rezurekcja o godz. 5.30.

– Msze św.: 10.00; 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

PONIEDZIAŁEK

– Godzinki o godz. 7.30.

– Msze św.: 8.00;10.00; 12.00; 19.00.

Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

– Jeżeli komuś zostanie jedzenie ze świąt, prosimy przynosić do klasztoru w godz. 18.00-20.00. Drzwi będą otwarte. Mocno pociągnąć klamkę. Jedzenie można zostawić na holu. Przekażemy je rano ( we wtorek) dla najuboższych, do Domu Nadziei.

WTOREK – SOBOTA

– Różaniec o godz. 7.30.  Msze św. o godz. 8.00 oraz 18.00.

Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

– Adoracja NS o godz. 17.00.

NIEDZIELA

– Godzinki o godz. 7.30.

– Msze św.: 8.00;10.00; 12.00; 19.00.

Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

INNE: – Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Wszystkim kapłanom, diakonowi –  za posługę. Panu organiście, chórowi, grającym na instrumentach, tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kaplicę ( P. Uli i Marcie oraz jej mężowi) i przystroili go kwiatami, liturgicznej służbie ołtarza. Wszystkim zaangażowanym w dzieła charytatywne ( ciasta, chleby, wędliny, przygotowanie sałatki dla ubogich i żuru). Scholce, że nas wprowadziła śpiewem w klimat Wielkiego Tygodnia Wszystkim bez wyjątku. Niech Zmartwychwstały spotka Was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

 

Przypominamy, że w piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej