Króluj nam Chryste

Zawsze i wszędzie !

 

To pozdrowienie  jest wpisane w historie życia wielu  naszych parafian. Dziś już szanownych mężów , ojców czy nawet dziadków.

Kiedyś usłyszałem takie zdanie, że od ministrantury nie ma emerytury, żaden członek Liturgicznej Służby Ołtarza nie przechodzi w „stan spoczynku”

Owszem jest czas pewnego zawieszenia, założenie rodziny, praca i wszystko co z tym związane. Ale ministrantem jest się zawsze.

Już w czasie odwiedzin kolędowych zachęcałem do powrotu do czynnej służby, potem czas wprowadził  w stan zawieszenia.

Dziś wszystko wraca do normalności, dlatego ponownie zachęcam do „reaktywacji” swojego czynnego udziału w liturgii wszystkich  wiekowych ministrantów, lektorów.

Powoli zgłaszają się  najmłodsi, ale oni mają teraz zupełnie inne realia szkolne niż my kiedyś i trudno im jeszcze dokładać obowiązków. Starają się jak mogą.

Dlatego ponawiam moje zaproszenie i prośbę do wszystkich tzw. „byłych buksów” do odwagi i reaktywacji a zarazem tworzenia zrębów Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej  parafii.

Zapraszam w sposób szczególny dorosłych do czytania Słowa Bożego w czasie liturgii, kilku znam już z widzenia i z imienia.

Z ramienia i upoważnienia Ojca Proboszcza będę się starł prowadzić tę grupę.

Zainteresowanych proszę o kontakt:

  1. Joachim kusz OMI tel. Kom. 539 940 – 661 mail joachim.kusz@oblaci.net

Zapraszam na Eucharystie i spotkanie 26.09  18.00

 

 

 

 

„ Vivat Jesus – Totus Tuus”

 

Drodzy Mężczyźni, od dłuższego czasu,  zapowiadamy inaugurację

„Chorągwi Rycerzy św. Jana  Pawła II „ w naszej opolskiej parafii. To było moje marzenie od momentu, gdy zostałem skierowany do  Opola, aby  posługiwać się w rodzącej się wspólnocie parafialnej, powierzonej opiece św. Jana Pawła II.

Co takiego:

Jest to męskie stowarzyszenie katolickie dla świeckich mężczyzn, żyjących w małżeństwie i rodzinie, dla tych samotnych i dla młodzieńców.

Główny cel to obrona dobrego imienia Kościoła  i jego duszpasterzy, kontynuacja jego tradycji patriotycznych i rodzinnych, organizacja pomocy charytatywnej dla potrzebujących  i dla współbraci.

Miejsce Rycerzy jest przy Ołtarzu, u boku kapłana i z Różańcem w ręku przed Bogiem.

Rycerzem może zostać każdy dorosły mężczyzna, katolik , żyjący w sakramentalnym związku małżeńskim.

Zapraszam na Eucharystię 27.09  godz 12.00 i  04 10. Godz 12.00

Przy wyjściu szczegółowe informacje na ulotkach. Bardzo serdecznie zapraszam na oficjalną stronę  www.rycerzejp2.pl  kontakt z przełożonym kontakt@rycerzejp2.pl

Zgłoszenia u mnie 539 – 940-661

joachim.kusz@oblaci.pl

Zapraszam serdecznie O. Joachim Kusz