OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.12.2023

– Miłosierna Dłoń – jeśli ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza. ( 518350203)

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed [i w czasie Mszy Świętych].

NIEDZIELA

Zachęcamy do nabycia kalendarzy parafialnych. Ofiara dobrowolna.

Taca inwestycyjna.

Godzinki do MB o godz. 7.30.

– Msze św.: 8.00; 10.00; 11.00 (DPS);  12.00; 19.00.

– Spotkanie Dzieci Komunijnych i ich rodziców po Eucharystii sprawowanej o godz. 10.00.

– Nieszpory o godz. 18.15.

PONIEDZIAŁEK

– Nauka j. hiszpańskiego 19.15.

WTOREK

– Próba chóru o godz. 18.45.

ŚRODA

Spotkanie Rycerzy św. JPII.

CZWARTEK

Katolicie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich – Oddział Opole, zaprasza na Mszę św. w intencji zdrowia naszego Ks. Bpa Andrzeja Czai. Po Mszy św. nabożeństwo i spotkanie.

PIĄTEK

Wyjazd na spotkanie młodzieży do Ojców Jezuitów. Spotkanie o 19:30 w kościele NSPJ. Zachęcamy zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania ( następne spotkanie 20 grudnia w klasztorze). Zapisy u o. Jędrzeja.

SOBOTA

– Wyjazd do DN o godz. 7.40.

– Spotkanie ministrantów i scholki.

NIEDZIELA

Godzinki do MB o godz. 7.30.

– Msze św.: 8.00; 10.00; 11.00 (DPS);  12.00; 19.00.

– Nieszpory o godz. 18.15.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.

W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

 

Inne:

– Świece i opłatki do nabycia z przodu kaplicy u p. Organisty

– Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie w klasztorze.

– Nauki śpiewania psalmów. Szczegóły u P. Dawida – Organisty. Zachęcamy.

– Dzieci zachęcamy do wzięcia Ziarenka.

– Msze rodzinne z okazji chrztu, roczku, urodzin, imienin, innych jubileuszy, odprawiamy w dowolny dzień , na dowolną godzinę.

Kancelaria otwarta według życzenia.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.