OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 lipiec 2023

– Miłosierna Dłoń – jeśli ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza. ( 518350203)

NIEDZIELA

Taca inwestycyjna.

Godzinki do MB o godz. 7.30.

– Nieszpory o godz. 18.15.

– Msze św.: 8.00; 10.00; 12.00; 19.00.

PONIEDZIAŁEK – SOBOTA

– Różaniec o godz. 7.30.  Msze św. o godz. 8.00 oraz 18.00.

– Adoracja NS o godz. 17.00.

W sobotę,  22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Zyskała tytuł apostołki Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana. Jej kult w Kościele zachodnim rozpowszechnił się w XII wieku. Od początku Święta Maria Magdalena patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się właśnie siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Dotychczasowe liturgiczne wspomnienie Świętej Marii Magdaleny papież Franciszek podniósł do rangi święta w 2016 roku.

Inne:

– Msza św. imieninowa o. Krzysztofa Tarwackiego OMI i o. Krzysztofa Neringa OMI w piątek 21 lipca o godz. 18.00.

 – W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kierowców i pojazdów po każdej Eucharystii.

– Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę u o. Proboszcza.

– Pielgrzymka do Medjugorie na stronie internetowej parafii.

Zapowiedzi przedślubne: 09 – 23 lipiec:

Wiktoria Drab i Michał Mątowski – parafia tutejsza

oraz

Agnieszka Jędrzejak i Wojciech Ryszard Księżarczyk  – parafia tutejsza

 Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie małżeństwa w/w narzeczonych jest w sumieniu zobowiązany poinformować o tym o. Proboszcza

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.