OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 04.10.2020

Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszej kaplicy. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

 

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

NIEDZIELA

– Msze św.: 8.00; 10.00; 12.00; 19.00.

– Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30.

– Błogosławieństwo zwierząt z racji wspomnienia św. Franciszka o godz. 15.00.

– Różaniec o godz. 18.00.

– Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

PONIEDZIAŁEK

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30.

WTOREK

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30.

ŚRODA

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30.

CZWARTEK

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30.

PIĄTEK

– Różaniec o godz. 17.30. Nie będzie wyjątkowo Mszy św. porannej i porannego różańca.

– Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

SOBOTA

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30.

– Spotkanie ministrantów o godz. 12.00.

– Msza św. wieczorna jest już Mszą św. niedzielną.

 

 

 

 

NIEDZIELA 11.10.2010

Dzisiaj Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

W naszej parafii wmurowanie kamienia węgielnego pod kościół 18 października o godz. 12.00. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej przez ks.bpa Andrzeja Czaje. Po Eucharystii uroczystość na placu budowy i wspólny obiad.

– Msze św.: 8.00; 10.00; 12.00; 19.00.

– Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30.

– Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. po mszy św. sprawowanej o godz. 10.00.

– Spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00.

– Różaniec o godz. 18.00.

– Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

INNE:Dziękujemy tym, którzy świętowanie urodzin, imienin oraz różnych jubileuszy rozpoczynają od Eucharystii. W naszej parafii jest taka możliwość w tygodniu poza godzinami sprawowanych Mszy. Zachęcamy.

– Dziękujemy za dbanie o kaplicę ( kwiaty, sprzątanie, prasowanie) oraz pielenie i koszenie trawy przy kaplicy.

– Codziennie na nabożeństwach modlimy się za Parafian, dobroczyńców oraz o potrzebne łaski na czas budowy.

– Okazja do spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św.. Spowiadamy się w pomieszczeniu na prawo po wejściu do kaplicy.

– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość  i Misyjne Drogi.

– Miłosierna Dłoń – jeśli ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza.

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

.

.

Otaczamy modlitwą Darczyńców z Skorogoszczy i Wierzchu . W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu

Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości,
a także wszystkich chorych przebywających w domach i szpitalach