W tymczasowej kaplicy parafii pw. św. Jana Pawła II w Opolu odbyło się dzisiaj pierwsze w historii spotkanie dekanalne, którego gospodarzami byli misjonarze oblaci. O godzinie 19.30 rozpoczęła się konferencja ascetyczna, którą wygłosił ojciec duchowny – ks. Grzegorz Rencz, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. W słowie skierowanym do kapłanów podkreślał konieczność życia kontemplacyjnego oraz dbanie o wspólnotę kapłańską. Kontynuacją kazania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla wielu spośród przybyłych była to okazja, aby po raz pierwszy zobaczyć, jak wygląda kaplica wewnątrz oraz jak wiele udało się do tej pory dokonać.

Po błogosławieństwie kończącym nabożeństwo, głos zabrał proboszcz miejscowej parafii. Ojciec Franciszek Bok OMI podziękował księżom za przybycie oraz za ogromną życzliwość, jakiej z ich strony doświadczamy.

Kontynuacją spotkania była kolacja odpustowa – wprawdzie wspomnienie św. Jana Pawła II przypada 22 października – ale wiele okoliczności skłaniało, aby spotkanie w duszpasterskim gronie zorganizować właśnie teraz. Dzięki temu była obecna cała miejscowa wspólnota zakonna, jak również 30 prezbiterów Dekanatu Opole.

(pg/oblaci.pl)