OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 11.10.2020

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 

Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

NIEDZIELA

– Msze św.: 8.00; 10.00; 12.00; 19.00.

– Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30.

– Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. po mszy św. sprawowanej o godz. 10.00.

– Spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00.

– Różaniec o godz. 18.00.

– Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

PONIEDZIAŁEK

– Różaniec  17.30.Nie będzie Mszy św. porannej i różańca.

WTOREK

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30. Procesja fatimska o godz. 18.00 a po niej Eucharystia.

ŚRODA

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30.

CZWARTEK

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30.

PIĄTEK

– Różaniec o godz. 17.30.

– Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

SOBOTA

– Różaniec o godz. 7.35 i 17.30.

– Zapraszamy do sprzątania kaplicy przed uroczystością odpustowa o godz. 10.15.

– Zapraszamy dzieci do scholki. Spotkanie o godz. 9.30

– Spotkanie ministrantów o godz. 12.00.

– Czuwanie przed uroczystością i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

– Msza św. wieczorna jest już Mszą św. niedzielną.

 

 

NIEDZIELA

W naszej parafii wmurowanie kamienia węgielnego pod kościół o godz. 12.00. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej przez ks.bpa Andrzeja Czaje. Po Eucharystii uroczystość na placu budowy i wspólny obiad.

– Msze św.: 8.00; 10.00; 12.00; 19.00.

– Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30.

– Różaniec o godz. 18.00.

– Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

INNE:

– Św. Jan Paweł II chciałby, byśmy dobrze przygotowali się do uroczystości, która przed nami. Zapraszamy do czuwania w sobotę o godz. 17.00 z okazją do spowiedzi. Chciałby, abyśmy wspólnie coś uczynili. A zatem, jak wspólnota parafialna,  chcemy włączyć się w akcję szkoły, gdzie uczy o. Proboszcz. Do środy włącznie prosimy przynosić pampersy                ( różnego rozmiaru) dla dzieci i nawilżone chusteczki. Wesprzemy w ten sposób Hospicjum dla Dzieci. Można to wszystko przynosić do kaplicy lub na ul. Mossora 12.

– Dziękujemy tym, którzy świętowanie urodzin, imienin oraz różnych jubileuszy rozpoczynają od Eucharystii. W naszej parafii jest taka możliwość w tygodniu poza godzinami sprawowanych Mszy. Zachęcamy.

– Dziękujemy za dbanie o kaplicę ( kwiaty, sprzątanie, prasowanie) oraz pielenie i koszenie trawy przy kaplicy.

– Codziennie na nabożeństwach modlimy się za Parafian, dobroczyńców oraz o potrzebne łaski na czas budowy.

– Okazja do spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św.. Spowiadamy się w pomieszczeniu na prawo po wejściu do kaplicy.

– Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość  i Misyjne Drogi.

– Miłosierna Dłoń – jeśli ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy prosimy się zgłaszać do o. Proboszcza.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

.Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości,
a także wszystkich chorych przebywających w domach i szpitalach